Yapraklı Belediyesi

YAZI İŞLERİ

Yazı işleri Müdürlüğü;

Belediye Başkanlığımızın genel evrak ( gelen, giden, genelge, bildiri, gizli evrak, dilekçe ) dosyalama, asker ailesi ve sosyal yardım talepleri ile Encümen ve Meclis kararlarının kanun, tüzük ve yönetmelik çerçevesinde yürütülmesini sağlamakla görevlidir.  Ayrıca Evlendirme Memurluğu da iş ve işlemlerini Belediye Başkanının yetkilendirdiği Evlendirme Memurunun sorumluluğunda Yazı işleri Müdürlüğü’ne bağlı olarak yürütmektedir.

Belediyenin en önemli organları olan Belediye Meclisi’nin olağan ve olağanüstü toplantılarıyla, Belediye Encümeni’nin haftanın 1 günü yapılan toplantılarının sağlıklı ve düzenli bir biçimde yapılmasını sağlayan Yazı ve Sosyal işler Müdürlüğü, yine alınan kararların yazılması, onay işlemleri ve ilgili daire ve kuruluşlara iletilmesiyle de yükümlüdür.

Resmi Gazete’de yayımlanan, Belediye Mevzuatı ile ilgili Yasa, kanun hükmünde kararname ve yönetmeliklerin takibini de yine aynı müdürlük yapar.

Belediye Başkanlığı’na gelen tüm resmi evrak ile vatandaşların istek ve şikayetlerini içeren dilekçelerini kabul eder, konularını tespit ederek kaydının yapılmasından sonra ilgili birimlere iletilmesini sağlar.

Dilekçe ve resmi evrakların havale edilen müdürlükler tarafından yasal süresi içerisinde cevaplandırılıp, cevaplandırılmadığının denetimini yapar ve müdürlüklerle koordinasyon kurar.

Belediyemiz birimlerinden, belediye dışında giden tüm yazı ve tebligat gibi evrakları zimmetle teslim alır, giden evrakları kurye ile zimmetle dağıtımını yapar.

Yazı işleri Müdürlüğü görevi Belgin DEMİREL tarafından yürütülmektedir.

Tel:

(0376) 361 2316 – 14
(0376) 361 2501 – 14

 

Birimler
64x64

BİLGİ İŞLEM

Devamı...
64x64

Zabıta

Devamı...
64x64

Mali İşler

Devamı...
64x64

FEN iŞLERİ

Devamı...
64x64

YAZI İŞLERİ

Devamı...
64x64

TAHSİLAT VE VEZNE

Devamı...
64x64

SU İŞLERİ

Devamı...
64x64

EVLİLİK İŞLEMLERİ

Devamı...
64x64

İNŞAAT İŞLERİ

Devamı...
64x64

ÇÖP VE TEMİZLİK İŞLERİ

Devamı...
64x64

EMLAK İŞLERİ

Devamı...
64x64

İMAR İŞLERİ

Devamı...
64x64

İTFAİYE AMİRLİĞİ

Devamı...

Başkanımız

baskan
Ali HASEKİOĞLU
Yapraklı Belediye Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  •  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
  • Mevlid-i Nebi Haftası Açılış Programı

Videolar

  • MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI AÇILIŞ PROGRAMI